Volvo Trucks

Türkiye

Maksimum kazanç

VOLVO FH YAKIT VERİMLİLİĞİ

Yakıt verimliliği, yakıt maliyetlerinizi ve çevresel ayak izinizi kontrol altında tutmakla ilgilidir. Fakat en önemlisi, her damladan en iyi şekilde yararlanmakla alakalıdır. Verimliliğinizden ödün vermeyin. Volvo FH ile ideal çözümünüzü özelleştirmek için çok çeşitli teklifler arasından seçim yapabilirsiniz. Aktarma sistemlerimiz, yüksek performans sağlarken yakıt tasarrufu yapacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, yakıt faturalarınızı daha da düşürmek üzere tasarlanmış Volvo FH'nize uygun daha fazla çözüm mevcuttur. 

Görevini yapan motorlar

Dizel ve gazla çalışan tüm motorlarımız, performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde titizlikle tasarlanmıştır. Hepsi mükemmel sürüş kolaylığı sunar ve hızınızı korumak ve yakıt tasarrufu sağlamak için tırmanışlarda bile son viteste kalmanıza izin verir.

I-See; yakıt faturalarınızın erimesini izleyin

I-See, yakıt tasarrufu yapmak amacıyla rotalarınızı anlayan bir hız sabitleyicidir. Hızı ve vites değişimlerini en yakıt verimli şekilde yönetmek için topoğrafya bilgilerini kullanır. 

I-See hakkında daha fazla bilgi 

Görevlerinize uygun oran

Arka aks, verimli bir zincirdeki son halkadır. Arka aksımızda uzun yol taşımacılığı için doğru oranı kullandığımızda, motor ve şanzıman ile mükemmel bir uyum içinde çalışır. Sonuç mu? Daha düşük devirler. Daha konforlu bir sürüş. Üstelik yakıt verimliliği de daha yüksek.

I-Cruise ile sabit hız

Akıllı hız sabitleyici. I-Cruise hızınızı yakıt tüketimini düşük tutacak şekilde ayarlar. Bu yalnızca yüksek bir ortalama hızı koruyarak üretkenliğinizi arttırmakla kalmaz. Aynı zamanda sürüşün daha güvenli ve konforlu olmasına da katkıda bulunur.

Kolaylıkla boşta gidin

Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslar üzerinde doğru basınca sahip doğru lastikleri kullanarak yakıt tüketimini önemli derecede azaltabilirsiniz. Avrupa'da yürüttüğümüz çalışmalar her üç kamyondan ikisinin aks ve tekerlek hizalamasının yanlış olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla, çok az bir çabayla büyük tasarruflar elde edilebilir.

Dynafleet – yakıt verimliliğinizi takip edin

Filo yönetimi sistemimizle tanışın. Kamyonlarınızın ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak takip edin, otomatik olarak oluşturulan yakıt verimliliği sıralamalarını görüntüleyin. Ardından, karşılaştırmalar yapın, eğilimleri belirleyin ve kârlılığı arttıran, yakıt tasarrufu sağlayan değişiklikleri uygulamaya koyun.

Dynafleet'i keşfedin

Sürücü eğitimi – küçük değişiklikler, büyük tasarruflar

Verimli sürüş kursumuz her bir damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Volvo Trucks Sürücü Eğitimi programımızın bir parçası olan bu kanıtlanmış sistematik yaklaşım, yakıt verimli sürüş modelleri oluşturur, sürdürülebilir, uzun vadeli tasarruflar sağlar ve Dynafleet raporlarıyla birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları verir.

Volvo Sürücü Eğitimi 

YAKITINIZDAN EN FAZLA VERİMİ ALIN

Bayiniz, her damladan nasıl tasarruf edeceğiniz konusunda size yardımcı olabilir.