Volvo Trucks

Türkiye

Endişelenmeyin, 20 ton daha kaldırabilir

Şimdiye kadar ürettiğimiz en sağlam kamyon

32 tona kadar yük çekebilecek kadar güçlüdür. Bir betonarme duvara çarpıp devam edebilecek kadar sağlamdır. Tampon köşeleri 3 milimetre kalınlığında yüksek nitelikli çelikten üretilmiştir. Farlar darbe almayacakları yüksek bir noktaya yerleştirilmiştir. Herhangi bir şekilde ciddi bir hasar meydana gelirse (son derece düşük olasılıktır) bölünmüş gövde panelleri bu hasarı izole eder. Ayrıca, gözle görünür vidalar parçayı kendi başınıza değiştirmenize imkan tanır. Tüm bu özellikler Volvo FMX'inizi çalışır ve hazır durumda ve ait olduğu çalışma sahasında tutar.

Pek çok çelik parça eklenmesine rağmen ağırlıktaki artış minimum düzeyde, belki beş ya da altı kiloda tutuldu. Ancak sağlamlık kat kat arttırıldı.

Kutu gibi görünmesi boşuna değil

Yeni çeki demiri, yeni koruma barı ve yeni tampon muhafazası, ön koruma plakasına büyük bağlama braketleri ile tutturulmuştur. Sonuç olarak son derece sağlam kutu tipi bir ön tasarıma sahiptir. Düşük hızda gerçekleşen darbeler absorbe edilir ve öz frekans ile bunun neden olduğu kabin sallanmaları neredeyse tamamen ortadan kalkar. 

Çeki demiri 

32 tona kadar yükü itecek veya çekecek güce sahip tek parça dökme demir. O kadar güçlüdür ki akslara çok yüklendiyseniz ve tekerlekler patinaj yapıyorsa bir ekskavatör veya başka bir Volvo FMX, aracınızı vakit kaybetmeden kurtarabilir. Ayrıca, çeki demiri erişilebilir olduğu için kamyonun önüne tırmanmak için tıpkı bir merdiven gibi kullanılabilir.

Çeki demirimizde görünenden fazla özellik vardır

Çarpışma testinden geçti

Bir çelik direk ve neredeyse 3 tonluk bir basınçla kamyonun ön tarafına penetre etmeye çalıştık. (Kutu şeklindeki yapı, adeta bir yay gibi neredeyse tamamen eski haline dönüyor.) Kamyonu ağır bir beton bloğa çarptık. (Çelik ön kısım hafifçe esnese de büyük ölçüde eski haline dönüyor.) Ayrıca, repertuarımızdaki en korkutucu darbe testlerinden düzinelercesini gerçekleştirdik. Dolayısıyla, Volvo FMX şimdiye kadar ürettiğimiz en sağlam kamyon derken, bunu gerçek anlamda söylüyoruz.

BU SAĞLAMLIĞI KENDİNİZ TEST ETMEYE HAZIR MISINIZ?

Yerel Volvo Trucks bayiniz Volvo FMX'i şimdiye kadarki en sağlam kamyonumuz kılan her bir özelliği size tanıtmaya hazır.