Volvo Trucks

Türkiye

YAKIT VERİMLİLİĞİ

Yakıt çok önemlidir. Her damla önemli olduğu için kârlılığınızda büyük bir fark yaratabilecek dünya lideri teknolojiler ürettik, yenilikçi hizmetler geliştirdik ve yakıt tasarrufu stratejileri oluşturduk.

Yazılım ve donanım güncellemeleri yakıt tasarrufu için tasarlanmıştır

Volvo Tork Yardımı, sürücü hız sabitleyiciyi kullanmadığında, aracın daha fazla yakıt tasarrufu ile çalıştırılmasına yardımcı olmak için tasarlanmış, yükseltilmiş motorlarda bulunan yeni bir yazılım programıdır. Sonuç olarak, herhangi bir sürücü, deneyimine ve uzmanlığına bakılmaksızın yakıt açısından yüksek düzeyde verimli bir sürüş elde edebilir.

Buna ek olarak, yakıt tüketimini daha da azaltmak üzere bir dizi donanım yükseltmesi uygulanmıştır.

Yakıt tüketimini daha da azaltma yöntemi 

En yüksek yakıt verimliliğine sahip motorlarımız

Motor serimiz performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde titizlikle geliştirilmiştir. Yanma odası geometrisini optimize ettik. Merkezi olarak konumlandırılmış dikey birim enjektörleri tasarladık. Gaz-dolum oranını arttırdık.

Teknik başarılarımızı sıralamaya devam edebiliriz. Ancak bu yeniliklerle ilgili en önemli husus, kârlılığınız üzerinde yaratacakları farktır. Ayrıca, çevreye etkiniz üzerinde de büyük bir fark yaratırlar.

Motorlarımızı tanıyın

Otomatik Çekiş Kontrolü

Tahrikli ön aksa ihtiyaç duyarsınız. Ancak, araştırmalarımız bu özelliğe sürüş süresinin sadece %2-5’inde ihtiyaç duyduğunuzu gösteriyor. Diğer zamanlarda ise boşuna yakıt harcamanıza neden olur. Otomatik Çekiş Kontrolü yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. Ekstra çekişe ihtiyacınız olmadığında sistem otomatik olarak ön aksı devreden çıkarır ve böylece kullandığınız yakıt miktarı azalır.

Otomatik Çekiş Kontrolünü Keşfedin

I-Shift – basit, güvenilir ve yüksek yakıt verimliliği

I-Shift, araç ağırlığını, yolun eğimini, hızı ve ivmeyi takip ederek ve gerekli yanıtları vererek performansı ve verimliliği en üst düzeye çıkarır. Bir Volvo dizel motorla birlikte kullanıldığında, I-Shift yakıt tüketimini manuel bir şanzımana kıyasla %5'e kadar azaltır.

Ayrıca I-Shift ağır hizmet uygulamalarının gereklerini yerine getirecek şekilde güçlendirilmiş ve geliştirilmiştir. Tahrikli ön akslı kamyonlar da dahil olmak üzere, tüm aks konfigürasyonları için artık standarttır.

I-Shift'e merhaba deyin

Bilgiye dayalı gücü keşfedin

Dynafleet ve sürücü eğitimi birlikte yakıt tasarrufu sağlayabilir. 

Dynafleet - yakıt verimliliğinizi takip edin

Akıllı filo yönetim sistemimizle tanışın. Kamyonlarınızın ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak takip edin, otomatik olarak oluşturulan yakıt verimliliği sıralamalarını görüntüleyin. Ardından, karşılaştırmalar yapın, eğilimleri belirleyin ve kârlılığı arttıran, yakıt tasarrufu sağlayan değişiklikleri uygulamaya koyun.

Dynafleet'i keşfedin

Sürücü eğitimi - küçük değişiklikler, büyük tasarruflar

Verimli Sürüş kursumuz her bir damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Volvo Trucks Sürücü Eğitimi programımızın bir parçası olan bu kanıtlanmış sistematik yaklaşım, yakıt verimli sürüş modelleri oluşturur, sürdürülebilir, uzun vadeli tasarruflar sağlar ve Dynafleet raporlarıyla birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları verir.

Volvo sürücü eğitimi

TASARRUFA BAŞLAYIN

Yakıt ekonomisinde başarı, en baştan itibaren doğru adımları atmaktan geçer. Yerel Volvo Trucks bayiniz yakıt tasarrufu alanında uzmandır. İsterseniz size de yardımcı olabilirler.