Volvo Trucks

Türkiye

Yola bakan ekstra gözler

SÜRÜCÜ DESTEK SİSTEMLERİ

Volvo FMX'i dünyadaki en zorlu çalışma koşulları için ürettik. Ardından, ister çakıl taşı ocağında çalışın ister açık yolda sürüş yapın, her koşulda güvenliğinizi koruyacak olan çeşitli opsiyonel özellikler tasarladık.

Kombine Fren

Kombine Fren dönüşler veya kaygan yollarda yokuş aşağı sürüş sırasında devreye girerek makaslama riskini azaltır. Treylere darbeli fren uygulayarak çalışır ve araç kombinasyonu gerilir. Kombine Frenin 50 km/s hızın üzerindeki riskli durumlarda otomatik olarak devreye girmesini seçebilirsiniz. 

Adaptif Hız Sabitleyici ve Acil Durum Fren Destekli Çarpışma Uyarısı

Yoğun trafikte, radar tabanlı Adaptif Hız Sabitleyici, gazı ve tüm kullanılabilir frenleri kontrol ederek öndeki araç ile güvenli bir mesafeyi korumanıza yardımcı olur.

Çarpışma riski mevcutsa sezgisel Çarpışma Uyarısı sistemimiz ön camınıza bir ışık yansıtarak sizi uyarır. Ayrıca, Acil Durum Freni otomatik olarak devreye girerek ciddi yaralanma riskini önemli ölçüde azaltır.

LCS (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği)

LCS (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği) etkinleştirildiğinde radar teknolojisiyle tarama yaparak yolcu tarafınızdaki kör noktada başka yol kullanıcıları olup olmadığını tespit eder. Şerit değiştirmek güvenli değilse bir uyarı sesiyle uyarılırsınız ve yolcu tarafındaki aynanın yanında yanıp sönen bir simge görünür.

Elektronik Stabilite Programı

Elektronik Stabilite Programımız (ESP) kayma ve devrilme riskini etkili bir biçimde azaltır. Riskli durumlarda anında devreye girerek motor gücünü azaltır ve kamyonun ve treylerin her bir tekerleğine ayrı ayrı fren uygular. ESP artık çoğu kamyon spesifikasyonunda, hem çekicilerde hem de şasi kamyonlarda kullanılabilir.

Geliştirilmiş performans – bozuk yollar

Optimum vites değişimleri. Kalkış yardımcıları. Zorlu koşullarda ve engebeli arazilerde arazi sürüşünü destekler. Bu yazılım programı, I-Shift şanzımanınızı günlük olarak karşılaştığınız zorluklarda size maksimum desteği sağlayacak şekilde özelleştirir.

Aktif güvenlik paketi

 

Önden çarpışma uyarılı ve acil durum frenli ACC
LCS (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği)
DAS (Driver Alert Support, Sürücü Uyarı Desteği)

DAHA GÜVENLİ BİR SÜRÜŞE HAZIR MISINIZ?

Sürücü destek sistemlerimizi kendi gözlerinizle incelemek için yerel Volvo Trucks bayinizi ziyaret edin.