Volvo Trucks

Türkiye

BİR VOLVO FM. ANCAK %20 DAHA AZ CO2.

Ağır bölgesel operasyonlara ve uzun yol operasyonlarına yönelik bir kamyon. Bildiğiniz Volvo FM gibi sürülür ve performans gösterir. Daha küçük ayak izi ve daha az yakıt masrafı potansiyeli sağlıyor. Ayrıca sürüş kolaylığından veya üretkenlikten ödün vermeye gerek yoktur.

Euro 6 kademeli C ● 420 hp/2100 Nm veya 460hp/2300 Nm ● I-Shift ● Çekici veya şasi kamyon ● 4×2, 6×2 veya 6×4 ● 1000 km'ye kadar menzil 

Volvo FM LNG'yi seçmek için en iyi beş neden

Piyasada bu kamyon gibisi yoktur. Bu kamyonu neyin benzersiz kıldığına ve işletmeniz ile çevre için neden harika bir çözüm olduğuna bakın. 

Dizel gibi sürüş yapar ve performans gösterir

Gazla çalışan yeni kamyonlarımızdaki aktarma sistemi, ünlü motor teknolojimize dayanır. Başka hiç kimse böyle bir özellik sunmamaktadır. Aynı performansı sunar, ancak %20 daha az CO2 emisyonu ile*. Gazla çalışan yeni Volvo FM LNG, bildiğiniz Volvo FM gibi sürüş yapar ve performans gösterir. 

Teknik özelliklere bakın

Yakıt maliyetinizi azaltın

Volvo'nun gazla çalışan yeni kamyonları dizelle çalışan eşdeğerleri ile aynı yakıt verimliliğini sunar. Ancak LNG genelde daha ucuz olduğundan yakıt maliyetini azaltma fırsatınız vardır. 

Ayak izinizi küçültün

Aynı hızda aynı taşımacılık işlemleri. Ancak %20 daha az CO2 ayak izi ile*. Çevreye karşı duyarlılığınız yüksekse, gazla çalışan Volvo FM LNG size avantaj sağlar. Hedefiniz daha da yüksekse biyo-LNG kullanabilir ve emisyonlarınızı %100'e kadar azaltabilirsiniz.* Sıfır CO2 emisyonuna ulaşma yolunda büyük bir adım. 

Sağlam bir çözüm elde edin

Motor bütün kamyonların kalbidir. Gazla çalışan yeni motorumuz son teknoloji D13K motorumuzu temel alır. Ancak gazla çalışmaya yönelik yenilikçi çözümlerimizle bu teknolojiyi daha da ilerlettik. Sonuç mu? Dizele eşit verimliliğe sahip yeni G13C motor. Ayrıca aynı bakım aralıklarını, güvenilirliği ve performansı bekleyebilirsiniz. 

Rakiplerinizden farklı olun

Müşterileriniz sürdürülebilir taşımacılık mı istiyor? Güzel. Volvo FM LNG, CO2 emisyonlarında anında %20 azalma* sağlar. Ayrıca yük kapasitesi veya üretkenlikten ödün vermenize gerek yoktur. Hatta rekabet gücünden de.

* Bu, kullanım sırasında araçtan salınan emisyonları kapsar, bu nedenle "depodan tekerleğe" olarak adlandırılır. 

Nasıl çalışıyor?

Gazla çalışan araçlar kullanmak yalnızca çevreye oldukça fazla yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda doğrudan ve dolaylı masrafları azaltarak şirketimize de fayda sağlar.
Toplum daha temiz alternatif yakıtlar istiyor. LNG, iklim üzerinde önemli derecede daha az etkisiyle hem çabuk hem de uzun vadeli bir çözüm olarak potansiyel sağlar.

Sıfır emisyona doğru

Sürdürülebilir taşımacılık yolunda ilerlediğimiz stratejimizde enerji verimliliği ve alternatif yakıtlar çok önemlidir. Gazla çalışan yeni Volvo FM LNG, CO2 ayak izinin hemen %20* azaltılmasını sağlar. Ayrıca, biyo-LNG ile çalışabilme olasılığı, %100 potansiyel azalma anlamına gelir.* Bu kamyon, yenilenebilir yakıtlara geçişte uzun vadeli imkanlara yol açarak fosil enerji kaynaklarına daha az bağımlı olmamızı sağlar. 

Bunlar hem çevre hem de işletmemiz için sıfır CO2 emisyonu ve sürdürülebilir taşımacılık vizyonumuz açısından önemli adımlardır. 

 

* Bu, kullanım sırasında araçtan salınan emisyonları kapsar, bu nedenle "depodan tekerleğe" olarak adlandırılır. 

KENDİNİZ DENEYİN

Volvo Trucks bayiniz, sizinle Volvo FM LNG'nin özelliklerini ve avantajlarını konuşmaya hazır.