Volvo Trucks

Türkiye

NEREDE OLURSANIZ OLUN KAMYON GÜVENLİĞİ ÖNEMLİDİR

Direksiyon başında veya kamyonun etrafında çalışırken... Volvo FM, baştan aşağı güvenli bir çalışma ortamı için tasarlanmıştır. Ne söylemek istediğimize bir göz atın!

Yollarda neler olup bittiğini biliyoruz. Kazaların nelere yol açtığını biliyoruz. Bu nedenle yasalar tarafından zorunlu kılınan testler dışında birçok ekstra test yapıyoruz.

Volvo FM'i daha güvenli kılan şeyler nedir?

İç mekan

Gece Modu

Gece moduna geçtiğinizde ön konsolda hız göstergesi dışındaki tüm ışıklar söner. Dikkat dağıtıcı hiçbir şey olmaz; sadece önünüzdeki yola odaklanın.

Emniyet Kemeri

Yola bir dahaki çıkışınızda aklınızda tutmanızın faydalı olacağı bir husus da kamyonlarda yaşanan tüm ölümlerin yaklaşık yarısının emniyet kemeri kullanımıyla önlenebildiğidir.

Alcolock

Trafikte alkolün yeri yoktur. Alcolock fabrikada monte ettirilebilir; sürücülere ve taşımacılık sektöründeki müşterilerinize yol güvenliğini ne kadar ciddiye aldığınızı kanıtlar. 

Dış tasarım

Ön Alt Koruma Sistemi

Kamyonun altına doğru geri çekilerek çarpışma kuvvetinin bir kısmını emer. Artık daha hafif ve daha güçlü malzemelerden üretiliyor ve daha da yüksek hızlarda bile etkili.

Aydınlatma

Ön konum lambalarını gündüz kullanım farlarıyla bir araya getirdik. Böylece bu ünite akıllı aydınlatma kabiliyetini kompakt bir paketten sunabiliyor. Kamyon, diğer yol kullanıcıları için daima görülebilirdir.

Aynalar ve görüş

Sürücülere gerçek 360 derecelik görüş imkanı sağlamak için bir dizi akıllı özellik tasarlanmıştır. Ama camlar ve aynalar da müthiş bir görüş açısı sunar.

Yan ve arka alt koruma

Arkadaki ve yanlardaki alt koruma sistemleri, bir kaza olması durumunda daha küçük araçların kamyonun altında kalmasını önler. 

Aktif güvenlik sistemleri

Kamyonunuz size yardımcı olacak. Volvo Trucks'ın kullanımdaki aktif güvenlik sistemlerine kısaca göz atın. 

Çeşitli durumlarda ne olur?

Trafik ve Ürün Güvenlik Direktörümüz, aktif güvenlik sistemlerimizin sırlarını ve nasıl çalıştıklarını açığa çıkarıyor.

GÜVENLİĞİ KENDİ GÖZLERİNİZLE GÖRÜN

Volvo Trucks bayiniz her bir güvenlik özelliğini size gösterebilir ve güvenlikle ilgili aklınızdaki tüm soruları yanıtlayabilir.