Volvo Trucks

Türkiye

KULLANDIĞINIZ ARACIN BİR KAMYON OLDUĞUNU UNUTACAKSINIZ

Volvo FM'in süspansiyonu, Volvo FH'ın yol tutuş performansını yakalayacak şekilde yeniden tasarlandı. Seyir dengesi ve sürüş kontrolündeki gelişmeler kolayca fark edilebilecek kadar belirgin. Motor titreşimi azaltıldı. Ayrıca, Volvo Dinamik Direksiyon seçeneği zahmetsiz ve hassas bir manevra kabiliyeti sunuyor.

Tüm süspansiyon revize edildi ve ince ayarları yapıldı. Yol tutuşu arttırmak için her şey yeniden konumlandırıldı, yenilendi veya geliştirildi.

Bir tren kadar dengeli

Makaslı ön süspansiyon geometrisinin yeniden tasarlanmasıyla birlikte sallanma kuvvetleri azaltılmış ve direksiyon dengesi büyük ölçüde arttırılmıştır; böylece her türlü durumda gelişmiş kontrol hissi elde edersiniz. Geliştirilmiş ön süspansiyon aynı zamanda ihtiyaç duyulan yön düzeltmelerinin sayısını azaltır, böylece araç otoyolda ve dar dönemeçlerde istediğiniz şekilde hareket eder.

Kontrol kuvvetleri

Havalı arka süspansiyonda da değişiklikler yaptık. Volvo patentli tasarımda, aksın önünde istenmeyen yol kuvvetlerinin şasiye aktarılmasını engelleyen denge çubukları mevcuttur. Bu tasarım ayrıca, treylerden gelen kuvvetlerin bir viraja girerken kamyona istenenden daha keskin bir dönüş yaptırmasını engelliyor. 

Volvo dinamik direksiyon

Hidrolik direksiyondan beri en önemli gelişme. Volvo Dinamik Direksiyon istem dışı direksiyon hareketlerini düzeltmek ve ihtiyaç halinde ekstra tork sağlamak üzere “torka dayalı” olarak adlandırılan bir prensibi kullanır. Bunun sonucunda yüksek ve düşük hızda mükemmel denge ve tam kontrol elde edilir ve kas ağrıları önemli ölçüde azalır.

BİZİM SÖZÜMÜZLE YETİNMEYİN

Birinci sınıf yol tutuşu kendiniz deneyimleyin. Volvo Trucks bayinizi ziyaret edin, size anahtarları memnuniyetle vereceklerdir.