Volvo Trucks

Türkiye

Yakıt verimli Volvo Fm

YAKIT VERİMLİLİĞİ

Yakıt çok önemlidir. Her damla önemli olduğu için kârlılığınızda büyük bir fark yaratabilecek dünya lideri teknolojiler ürettik, yenilikçi hizmetler geliştirdik ve yakıt tasarrufu stratejileri oluşturduk.

Yazılım ve donanım güncellemeleri yakıt tasarrufu için tasarlanmıştır

Volvo Tork Yardımı, sürücü hız sabitleyiciyi kullanmadığında, aracın daha fazla yakıt tasarrufu ile çalıştırılmasına yardımcı olmak için tasarlanmış, yükseltilmiş motorlarda bulunan yeni bir yazılım programıdır. Sonuç olarak, herhangi bir sürücü, deneyimine ve uzmanlığına bakılmaksızın yakıt açısından yüksek düzeyde verimli bir sürüş elde edebilir.


Buna ek olarak, yakıt tüketimini daha da azaltmak üzere bir dizi donanım yükseltmesi uygulanmıştır.


Yakıt tüketimini daha da azaltma yöntemi >

En yüksek yakıt verimliliğine sahip motorlarımız

Motor serimiz performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde titizlikle geliştirilmiştir. Yanma odası geometrisini optimize ettik. Merkezi olarak konumlandırılmış dikey birim enjektörleri tasarladık. Gaz-dolum oranını arttırdık…

Teknik başarılarımızı sıralamaya devam edebiliriz. Ancak bu yeniliklerle ilgili en önemli husus, kârlılığınız üzerinde yaratacakları farktır. Ayrıca, çevreye etkiniz üzerinde de büyük bir fark yaratırlar.

Motorlarımızı tanıyın

I-shift – basit, güvenilir ve yüksek yakıt verimliliği

I-Shift, araç ağırlığını, yolun eğimini, hızı ve ivmeyi takip ederek ve gerekli yanıtları vererek performansı ve verimliliği en üst düzeye çıkarır. Yakıt tüketimini manuel bir şanzımana kıyasla %5'e kadar azaltır. I-Roll momentum teknolojisiyle kombine edildiğinde ise yakıt tüketimini %7'ye kadar azaltır. Kullanması gerçekten çok kolay.

I-Shift'e merhaba deyin 

Tekerleklerinizi hizalayın. Tasarruflarınızı yükseltin 

Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslar üzerinde doğru basınca sahip doğru lastikleri kullanarak yakıt tüketimini %14'e kadar azaltabilirsiniz. Avrupa'da yürüttüğümüz çalışmalar her üç kamyondan ikisinin aks ve tekerlek hizalamasının yanlış olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla, çok az bir çabayla büyük tasarruflar elde edilebilir.

Dynafleet – yakıt verimliliğinizi takip edin 

Akıllı filo yönetim sistemimizle tanışın. Kamyonlarınızın ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak takip edin, otomatik olarak oluşturulan yakıt verimliliği sıralamalarını görüntüleyin. Ardından, karşılaştırmalar yapın, eğilimleri belirleyin ve kârlılığı arttıran, yakıt tasarrufu sağlayan değişiklikleri uygulamaya koyun.

Dynafleet'i keşfedin 

Sürücü eğitimi – küçük değişiklikler, büyük tasarruflar 

Verimli Sürüş kursumuz her bir damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Volvo Trucks Sürücü Eğitimi programımızın bir parçası olan bu kanıtlanmış sistematik yaklaşım, yakıt verimli sürüş modelleri oluşturur, sürdürülebilir, uzun vadeli tasarruflar sağlar ve Dynafleet raporlarıyla birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları verir.

Volvo sürücü eğitimi

Kabin rüzgarlık paketi

Kabin rüzgarlık paketi yakıt ekonominizi iyileştirebilir. Türbülansı azaltır, hava direncini minimuma indirir ve rüzgârı treylerden uzağa yönlendirir. Yakıttan ve paradan tasarruf sağlamanın yanı sıra CO2 emisyonlarını azaltarak çevrenin korunmasına yardımcı olur.

İlk adımı doğru atın

Yakıt ekonomisinde başarı, en baştan itibaren doğru adımları atmaktan geçer. Volvo Trucks bayiniz yakıt tasarrufu alanında uzmandır. İsterseniz size de yardımcı olabilirler.