Volvo Trucks

Türkiye

Volvo FM - Tridem

Virajlar sizin için mesele olmasın

Yönlendirilebilir Çoklu Akslar ile

Hava süspansiyonlu Tridem dönme dairenizi küçültür, yakıt tüketiminizi ve lastik aşınmasını azaltır. Ayrıca işler zorlaştığında çekişi artırır.

Volvo FM - Tridem

Virajları almak şimdi daha kolay

Üç akslı bogi, en dar yollarda bile manevra kabiliyetinizi artırır. Yakıt tasarrufu sağlamak ve lastik aşınmasını önlemek için, yüksüz olarak düzgün yollarda sürüş sırasında bir (hatta belki iki) aksı kaldırabilirsiniz. Ayrıca arka aksların her biri üzerindeki basıncı optimize ederek, ihtiyacınız olduğunda daha iyi bir çekiş elde edebilirsiniz.

Kolay manevra. konforlu bir sürüş.

Tridem bogi avara aks (tahrikli aksların arkasında) veya itici aks (tahrikli aksların önünde) seçeneğiyle sunulmaktadır. Ya da 8×2 araç kullanıyorsanız her ikisini birlikte kullanmanız da mümkündür. Akslar hidrolik yönlendirmeli olduğu için dönüş açısı çift ön akslı bir kamyondan çok daha dar olabilir. Zorlu güzergâhlarda manevra yapmanızı kolaylaştırır. Ayrıca, havalı süspansiyon özellikle yükünüzün olmadığı zamanlarda konforlu bir sürüş elde etmenizi sağlamaktadır.

Volvo FM - Tridem
Volvo FM - Tridem

Aksı yükseltin. Yakıttan tasarruf edin.

Yükün dağıtılması için yüksüz bir aksa gerek olmadığında, aks otomatik olarak yükseltilebilmektedir; bu da yakıt tasarrufu elde etmenizi sağlar ve lastik aşınmasını azaltır. Aşırı yüklenmeyi önlemek için, kamyonu yüklediğinizde aks otomatik olarak alçalmaktadır.

Tridem aks konfigürasyonları

Tridem yeni 10×4 de dahil olmak üzere, dört veya beş akslı konfigürasyonlarda mevcuttur. Tamamında havalı süspansiyon bulunur ve cerli akslarla donatılabilir.

Mevcut konfİgürasyonlar

Tip   Akslar   Süspansiyon   Maks. bogi yükü   Avara/itici akslar
RAPDT-GR   8×2R   Havalı   32t   İtici aks (yönlendirmeli)
+ avara aks (sabit/yönlendirmeli)
RADDT-GR   8×4R, 10×4R   Havalı   36t   Avara aks (yönlendirmeli)
RAPDD-GR   8×4R, 8×4T   Havalı   35t   İtici aks (yönlendirmeli)

R = Şasi Kamyon, T = Çekici

Press Release

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?