Volvo Trucks

Türkiye

Yola bakan ekstra gözler

SÜRÜCÜ DESTEK SİSTEMLERİ

Opsiyonel Sürücü Destek Sistemlerimiz size, kamyonunuza ve diğer yol kullanıcılarına şimdiye kadarki en iyi korumayı sağlar.

DAS (Driver Alert Support, Sürücü Uyarı Desteği) 

Sürücü Uyarı Desteği, sürüş davranışınızı takip eden akıllı bir sistemdir. Normalin dışına çıkar ve yorgunluğa işaret ederse, bir sinyal ve ekrandaki bir mesaj sizi uyararak mola vermenizi tavsiye eder.

Önden Çarpışma Uyarısı Destekli Adaptif Hız Sabitleyici 

Trafikte, radar tabanlı Adaptif Hız Sabitleyici, gazı ve tüm kullanılabilir frenleri kontrol ederek öndeki araç ile güvenli bir mesafeyi korumanıza yardımcı olur. Çarpışma riski oluşursa ön cama uyarı ışıkları yansıtılır.

LCS (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği) 

LCS (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği) etkinleştirildiğinde radar teknolojisiyle tarama yaparak yolcu tarafınızdaki kör noktada başka yol kullanıcıları olup olmadığını tespit eder. Şerit değiştirmek güvenli değilse bir uyarı sesiyle uyarılırsınız ve yolcu tarafındaki aynanın yanında yanıp sönen bir simge görünür.

Elektronik Stabilite Programı 

Elektronik Stabilite Programımız (ESP) kayma ve devrilme riskini etkili bir biçimde azaltır. Riskli durumlarda anında devreye girerek motor gücünü azaltır ve kamyonun ve treylerin her bir tekerleğine ayrı ayrı fren uygular. ESP artık çoğu kamyon spesifikasyonunda, hem çekicilerde hem de şasi kamyonlarda kullanılabilir.

Kombine Fren 

Volvo FM'in yeni Kombine Freni dönüşler sırasında veya kaygan yollarda yokuş aşağı sürüş sırasında devreye girerek makaslama riskini azaltır. Treylere darbeli fren uygulayarak çalışır ve araç kombinasyonu gerilir. Kombine Frenin 50 km/s hızın üzerindeki riskli durumlarda otomatik olarak devreye girmesini seçebilirsiniz. Kombine Fren şasi kamyonlar ve çekiciler için mevcuttur.

BİR GÜVENLİK YÜKSELTMESİ EDİNİN

Sürücü Destek Sistemlerimizi iş başında incelemek için yerel Volvo Trucks bayinizi ziyaret edin.