Volvo Trucks

Türkiye

Volvo Fuel Super Kamyon

%20’ye kadar yakıt tasarrufu sağlayın

Bu FH16'yı fuel super kamyon haline getirmek için dahil edilen unsurları izleyin.

Volvo Fuel Super Kamyon

Dünyanın ilk B-double konsept kamyonu. Yapım aşaması yaklaşık iki yıl süren bu kamyon, İsveç ve Avustralya mühendislik ekiplerinin ortaklığıyla elde edilen büyük avantajlar ile birlikte, Avustralya'nın yaratıcılığı ve mühendislik becerilerinin bir kanıtıdır.

Kamyon, üretkenlik veya performanstan ödün vermeden mümkün olan en az dizel ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Yakıtın operatör maliyetlerinin üçte birini oluşturduğu endüstri, işi tamamlamaya devam ederken yakıt verimliliğini nasıl en üst düzeye çıkaracağı sorusuna yanıt arıyor. Volvo Fuel Super Kamyonun Avustralya deneme sürümleri, zorlu testlerde, pazarda lider yakıt verimliliği ile bilinen temel FH16'ya kıyasla yakıt verimliliğinde yüzde 20'lik bir artış gösterdi.

Yakıt tasarrufunuzu artırmak için bu özelliklerden bazılarını kamyonunuza nasıl uygulayabileceğinizi öğrenmek istiyor musunuz? Daha fazla bilgi için yerel bayinize veya Volvo Trucks Yakıt Verimliliği Yöneticisine başvurun.

Bu FH16'yı fuel super kamyon haline getirmek için dahil edilen unsurları izleyin.

Volvo FH16'nıza Yakıt Verimliliği Katmak

En yüksek yakıt verimliliğine sahip motorlarımız 

Motor serimiz performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde titizlikle geliştirilmiştir. Yanma odası geometrisini optimize ettik. Merkezi olarak konumlandırılmış dikey birim enjektörleri tasarladık. Gaz-dolum oranını arttırdık…

Teknik başarılarımızı sıralamaya devam edebiliriz. Ancak bu yeniliklerle ilgili en önemli husus, kârlılığınız üzerinde yaratacakları farktır. Ayrıca, çevreye etkiniz üzerinde de büyük bir fark yaratırlar.

Motorlarımızı tanıyın 

I-Shift – basit, güvenilir ve yüksek yakıt verimliliği 

I-Shift, araç ağırlığını, yolun eğimini, hızı ve ivmeyi takip ederek ve gerekli yanıtları vererek performansı ve verimliliği en üst düzeye çıkarır. Bir Volvo dizel motorla birlikte kullanıldığında I-Shift, yakıt tüketimini manuel bir şanzımana kıyasla azaltır.  

I-Shift'e merhaba deyin

I-See – yakıt faturalarınızın erimesini izleyin

Siz aracı kullanırken, I-See hızı ve vites değişimlerini en yakıt verimli şekilde yönetmek için yol eğimi bilgilerini kullanır. Sistem kamyonun kinetik enerjisinden yararlanarak yakıt tüketiminizi %5'e kadar azaltabilir. En çok tasarruf hafif yokuşlarda yapılsa da I-See hemen her türlü yokuşta yakıt tasarrufu sağlar.

Tekerleklerinizi hizalayın ve tasarrufunuzu arttırın 

Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslar üzerinde doğru basınca sahip doğru lastikleri kullanarak yakıt tüketimini %14'e kadar azaltabilirsiniz. Küresel çalışmalarımız her üç kamyondan ikisinin aks ve tekerlek hizalamasının yanlış olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla, çok az bir çabayla büyük tasarruflar elde edilebilir.

Yakıt Önerisi – sürekli tasarruf

Yakıt hedeflerinizi sürekli olarak tutturun. Verimliliğiniz arttıkça yakıt maliyetleriniz düşecektir. Yakıt Önerisi hizmetine abone olun; kişisel bir yakıt danışmanınız olacak. Yakıt koçunuzun düzenli analizleri, uzman rehberliği ve uygulamalı desteği sayesinde kısa sürede yakıt tasarrufu elde etmeye başlar ve tasarrufunuzu her yıl daha da arttırırsınız.

Bilgiye dayalı gücü keşfedin

Dynafleet ve sürücü eğitimiyle birlikte %7'ye kadar yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.

Dynafleet – yakıt verimliliğinizi takip edin 

Akıllı filo yönetim sistemimizle tanışın. Kamyonlarınızın ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak takip edin, otomatik olarak oluşturulan yakıt verimliliği sıralamalarını görüntüleyin. Ardından, karşılaştırmalar yapın, eğilimleri belirleyin ve kârlılığı arttıran, yakıt tasarrufu sağlayan değişiklikleri uygulamaya koyun.

Dynafleet'i keşfedin

Sürücü eğitimi – küçük değişiklikler, büyük tasarruflar 

Verimli Sürüş kursumuz her bir damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Volvo Trucks Sürücü Eğitimi programımızın bir parçası olan bu kanıtlanmış sistematik yaklaşım, yakıt verimli sürüş modelleri oluşturur, sürdürülebilir, uzun vadeli tasarruflar sağlar ve Dynafleet raporlarıyla birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları verir.

Volvo sürücü eğitimi

Kabin rüzgarlık paketi  

Kabin rüzgarlık paketi, yakıt ekonominizi %8'e varan oranlarda iyileştirebilir. Türbülansı azaltır, hava direncini minimuma indirir ve rüzgârı treylerden uzağa yönlendirir. Yakıttan ve paradan tasarruf sağlamanın yanı sıra CO2 emisyonlarını azaltarak çevrenin korunmasına yardımcı olur.

İlk adımı doğru atın

Yakıt ekonomisinde başarı, en baştan itibaren doğru adımları atmaktan geçer. Bayiniz yakıt tasarrufu alanında uzmandır. İsterseniz size de yardımcı olabilirler.