Volvo Trucks

Türkiye

Çekiş aksını yükseltmeniz yeterli

Tandem Aks Kaldırma, 6×4 veya 8×4 konfigürasyonlu aracınızın, dört tekerlekten çekişin çekiş gücü ve yük kapasitesi ile iki tekerlekten çekişin sürüş kolaylığı ve verimliliğini tek bir araçta birleştirebilmenizi sağlayan eşsiz bir özelliktir.

Optimum sürüş modu

Tandem Aks Kaldırma özelliği, aracınızla bir yere ağır yük taşıdıktan sonra yükünüz olmadan geri dönerken mükemmeldir. Kamyonunuzun yükü olmadığında çekiş aksını devreden çıkarmak ve yükseltmek için sadece ön konsoldaki bir düğmeye basmanız yeterlidir. Kamyonu yüklediğiniz anda çekiş aksı maksimum çekiş ve sürüş kabiliyeti sağlamak için kendiliğinden, otomatik olarak alçalır ve yeniden devreye girer. Bu işlemin başlayıp bitmesi sadece 15 saniye kadar sürer, dolayısıyla değerli vaktinizi boşuna harcamamış olursunuz.

%4’e kadar yakıt tasarrufu elde edin

Çekiş aksları ilave sürtünme ve dönme direnci nedeniyle genellikle tüm kullanım süresi boyunca çok fazla yakıt tüketir. Tandem Aks Kaldırma ile durum böyle değildir. Çekiş aksını gerekli olmadığında devreden çıkararak ve yükselterek, yakıt tüketiminizi aracınızın yükü yokken %4'e kadar azaltabilirsiniz. Uzun vadede bu oldukça yüksek bir tutara karşılık gelebilir.

Daha iyi manevra kabiliyeti elde edin

Tandem Aks kaldırma 6×4'ü 4×2'ye veya 8×4'ü 6×2'ye etkin şekilde dönüştürebilir. Yükü olmayan bir aksı kaldırırken olduğu gibi, bu işlem dönüş açısını daraltarak kamyonun manevra kabiliyetini önemli ölçüde artırır. Örneğin 4,6 metrelik dingil mesafesine sahip bir 6×4 araç dönüş açısını bir metreden fazla daraltabilir.

Yolu kavrayın

Daha iyi bir yol tutuş ve çekiş sağlamak için, aks yükü sınırları izin verdiği ölçüde, aks tüm yükü bir çekiş aksına kaydıracak şekilde yükseltilebilir. Bu işlem, aracı düşük hızlarda kullanırken bile gerçekleştirilebilir.

Latest Press Release

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?