Volvo Trucks

Türkiye

Havalı görünmeye hazır mısınız?

Mükemmel bir inşaat kamyonunun yerden yüksekliği fazla olmalıdır. Havalı süspansiyon GRAS-G2 sistemi 300 mm yerden yüksekliğe sahiptir. Ayrıca, her türlü yük altında üst düzey denge ve sürüş konforu sağlar. Başlangıçta çakıl ocaklarında kullanılmak üzere tasarlanan Havalı Süspansiyon GRAS-G2 artık Volvo FH16'da da sunulmaktadır.

Yerden Yükseklik Mesafesi Artırıldı

Hava körükleri, denge çubukları, yaylar eskiden aksın altında, yani kaya ve taşların menzilinde bulunuyordu. Yenilenen sistemde, mühendislerimiz havalı arka süspansiyonu baş aşağı çevirerek, çekiş aksının üst kısmına konumlandırdı. Böylece, makaslı süspansiyonun yerden yükseklik mesafesi ile havalı arka süspansiyonun konforunu ve verimliliğini bir arada bulabileceğiniz mükemmel bir tasarım ortaya çıktı.

Daha iyi çekiş daha yüksek ortalama hız

Havalı arka süspansiyon sayesinde, arka aksların her biri üzerindeki basınç optimize edilerek daha iyi bir çekiş sağlanır. Sürücü gerektiğinde aks yükü dağılımını ayarlayarak çekişi iyileştirebilir. Havalı arka süspansiyonun araca daha az titreşim göndermesi sayesinde, özellikle aracın yükü yokken sürüş konforu artar. Bu özellik, aynı zamanda daha yüksek bir ortalama hız elde edilmesine yardımcı olur.

Bogi merkezindeki denge çubuğu

Denge çubuğunun konumu, şasiye daha az burkulma kuvveti uygulanmasını ve daha iyi bir dönme ve yük boşaltma dengesi oluşturulmasını sağlar. Aynı zamanda yerden yüksekliğe de katkıda bulunur.

Hava Körükleri

Aksın üzerine monte edilmiş hava körüklerinin ve diğer parçaların tümünün, konumları sayesinde yerden yükseklikleri daha fazladır ve bu sebeple daha iyi korunur.

Frenler

Frenleme sisteminin hiçbir parçası arka aksın altından dışarı taşmaz. Bu nedenle, kamyonun tüm engelleri aşabileceğinden emin olabilirsiniz.

Havalı Arka Süspansiyon GRAS-G2; 4×2, 6×4 ve 8×4 aks konfigürasyonları ile kullanılabilir.

HavalI Arka Süspansİyon GRAS-G2

Tip Akslar Aks/Bogi yükü Redüksiyon Avara/itici akslar
Solo        
RAD-G2 4x2 13 t Tek/cerli  
Tandem        
RADD-G2 6x4/8X4 21/23/26t Tek/cerli  
Tridem        
RADDT-G2 8x4/10x4 27/33/36t Tek/cerli Avara aks (yönlendirmeli)

Latest Press Release

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?