Volvo Trucks

Türkiye

Volvo FH güvenlik çarpma stüdyosu

DÜNYANIN EN GÜVENLİ VOLVO KAMYONU

Volvo FH ile sıfırdan başladık. Daha sonra güvenliğin vücut bulduğu bir kamyon elde etmek için her çizgiyi ve bileşeni sıfırdan tasarladık.

Yollarda neler olup bittiğini biliyoruz. Kazaların nelere yol açtığını biliyoruz. Bu nedenle yasalar tarafından zorunlu kılınan testler dışında birçok ekstra test yapıyoruz.

Volvo FH'ı güvenli kılan şeyler nedir?

İç mekan

Volvo FH safety night-mode

Gece moduyla sürücüler, gösterge panelindeki gerekli olmayan tüm arka ışıkları bir düğmeye basarak anında kapatabilme imkanına sahiptir. Sonuç olarak, sürücünün görüş alanında daha az göz kamaştırıcı ışık olur ve ön camda ve yan aynalardaki dikkat dağıtan yansımalar azaltılır. Bu mod, en çok gece sürüş yapan uzun yol sürücüleri için ve zorlu hava koşullarında veya karmaşık ortamlarda geri giderken ve manevra yaparken (ör. treyler takarken veya çıkartırken) uygundur.

Güvenlik Çıkışı

Her Volvo FH'ta imdat çıkışı görevi gören geniş bir tavan penceresi bulunmaktadır. Ayrıca yolda tetikte kalmanıza ve konsantrasyonunuzu korumanıza yardımcı olan aydınlık, havadar bir kabin sunar.

Volvo FH safety hatch
Volvo FH safety seatbelt

Emniyet Kemeri 

Yola bir dahaki çıkışınızda aklınızda tutmanızın faydalı olacağı bir husus da kamyonlarda yaşanan tüm ölümlerin yaklaşık yarısının emniyet kemeri kullanımıyla önlenebildiğidir.

Dış tasarım

Ön Alt Koruma Sistemi

Kamyonun altına doğru geri çekilerek çarpışma kuvvetinin bir kısmını emer. Artık daha hafif ve daha güçlü malzemelerden üretiliyor ve daha da yüksek hızlarda bile etkili. 

Aydınlatma

Ön konum lambalarını gündüz kullanım farlarıyla bir araya getirdik. Böylece bu ünite akıllı aydınlatma kabiliyetini kompakt bir paketten sunabiliyor.

Volvo FH safety mirrrors studio

Aynalar ve görüş

Sürücülerimize gerçek 360 derecelik görüş imkanı sağlamak için bir dizi akıllı özellik tasarlandı. Ama FH'ın büyük boyutlu camları ve aynaları da müthiş bir görüş açısı sunar.

Aktif Güvenlik Sistemleri 

Kamyonunuz size yardımcı olacak. Volvo Trucks'ın kullanımdaki aktif güvenlik sistemlerine kısaca göz atın.

GÜVENLİĞİ KENDİ GÖZLERİNİZLE GÖRÜN

Volvo Trucks bayiniz her bir güvenlik özelliğini size gösterebilir ve güvenlikle ilgili aklınızdaki tüm soruları yanıtlayabilir.