Volvo Trucks

Türkiye

O da bir Volvo FH. Ancak %20 Daha Az CO2 Emisyonu ile.

Tıpkı Volvo FH gibi, hem ağır bölgesel operasyonlarınız hem de uzun yol taşımacılığına yönelik operasyonlarınız için ideal bir kamyondur. Bildiğiniz Volvo FH ile aynı sürüş kolaylığını ve performansını sunar. Karbon ayak izi küçük, yakıt maliyetleri üzerindeki etkisi ise yüksektir. Ayrıca sürüş kolaylığı veya üretkenlikten ödün vermenize de gerek yoktur.

Euro 6 kademeli C ● 420 hp/2100 Nm veya 460hp/2300 Nm ● I-Shift ● Çekici veya şasi kamyon ● 4×2, 6×2 veya 6×4 ● 1000 km'ye kadar menzil

Neden Volvo FH LNG?

Yeni Volvo FH LNG'yi neyin benzersiz kıldığına, işletmeniz ve çevre için neden harika bir çözüm olduğuna gelin birlikte bakalım:

Rakiplerinizden Farklı Olun

Müşterileriniz sürdürülebilir taşımacılık mı istiyor? Güzel. Volvo FH LNG, CO2 emisyonlarında anında %20 azalma* sağlar. Ayrıca yük kapasitenizden, üretkenliğinizden hatta rekabet gücünüzden de ödün vermenize gerek yoktur.

* Bu, kullanım sırasında araçtan salınan emisyonları kapsar, bu nedenle "depodan tekerleğe" olarak adlandırılır. 

Sağlam Bir Çözüm Elde Edin

Motor, bütün kamyonların kalbidir. Yeni Volvo FH LNG'nin motoru son teknoloji D13K motorumuzu temel alır. Ancak yenilikçi çözümlerimiz ile bu teknolojiyi daha da geliştirerek, likit doğal gaz ile çalışabilmesini sağladık. Sonuç mu? Bir dizel motora eşit verimliliğe, performansa, güvenilirliğe sahip yeni G13C motorumuzdur.

Karbon Ayak izinizi küçültün

%20 daha az CO2 ayak izi ile*, aynı hızla, aynı taşımacılık işlemleri. Çevreye karşı duyarlılığınız yüksekse, likit doğal gaz ile çalışan Volvo FH LNG size avantaj sağlayabilir. Hedefiniz daha da yüksekse biyo-LNG kullanabilir ve emisyonlarınızı %100'e kadar azaltabilirsiniz.

* Sıfır CO2 emisyonuna ulaşma yolunda büyük bir adım. 

Yakıt maliyetlerinizi azaltın

Yeni Volvo LNG kamyonlar, dizel yakıt ile çalışan muadilleri ile aynı yakıt verimliliğini sunmaktadır. Ancak LNG genelde daha ucuz olduğundan yakıt maliyetlerinizi azaltma fırsatınız bulunmaktadır.

Sürüş ve performansta tıpkı bir dizel gibi

Yeni Volvo FH LNG kamyonlardaki aktarma sistemi, Volvo'nun uzman motor teknolojisine dayanmaktadır. Ve böyle bir özelliği sunan başka kamyon markası bulunmamaktadır. Bildiğiniz Volvo FH ile aynı performansı sunarken, %20 daha az CO2 emisyonu* elde edebilirsiniz. Kısacası, Yeni Volvo FH LNG'nin sürüş ve performansı tıpkı dizel yakıt ile çalışan Volvo FH gibidir.

Teknik özellikleri inceleyin

NASIL ÇALIŞIR?

Likit doğal gaz ile çalışan araçları kullanmak, yalnızca çevreye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda doğrudan ve dolaylı masrafları azaltarak şirketlere de katma değer sağlamaktadır.
Günümüzde daha temiz alternatif yakıtlara ihtiyacımız olduğu bir gerçektir. İklim üzerindeki etkinin azaltılmasında, LNG hem hızlı hem de sürdürülebilir bir çözümdür.

Sıfır Emisyona Doğru

Sürdürülebilir taşımacılık stratejimizde enerji verimliliği ve alternatif yakıtlar oldukça önemlidir. Yeni Volvo FH LNG, CO2 emisyonunun %20* oranında azaltılmasını sağlamaktadır. Ayrıca, biyo-LNG ile de çalışabileceğinden, karbon ayak izinizin %100 oranında azaltılabileceği anlamına da gelir. Yeni Volvo FH LNG, yenilenebilir yakıtlara geçişte bizlere uzun vadeli olanaklar sunarak, fosil enerji kaynaklarına daha az bağımlı olmamızı sağlayabilir.

Tüm bunlar hem çevre hem de işletmelerimiz için sıfır CO<sub>2</sub> emisyonu anlamına gelirken, sürdürülebilir taşımacılık vizyonumuz açısından önemli adımlardır.

* Bu, kullanım sırasında araçtan salınan emisyonları kapsar, bu nedenle "depodan tekerleğe" olarak adlandırılır. 

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks yetkili servislerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın yetkili servisimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?