Volvo Trucks

Türkiye

Volvo FH Yakıt Verimliliği

Yakıt çok önemlidir. Her damladan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için kârlılığınızda büyük bir fark yaratabilecek dünya lideri teknolojiler ürettik, yenilikçi hizmetler geliştirdik ve yakıt tasarrufu stratejileri oluşturduk.

Yazılım ve donanım güncellemeleri yakıt tasarrufu için tasarlanmıştır

Volvo Tork Yardımı, sürücü hız sabitleyiciyi kullanmadığında, aracın daha fazla yakıt tasarrufu ile çalıştırılmasına yardımcı olmak için tasarlanmış, yükseltilmiş motorlarda bulunan yeni bir yazılım programıdır. Sonuç olarak, herhangi bir sürücü, deneyimine ve uzmanlığına bakılmaksızın yakıt açısından yüksek düzeyde verimli bir sürüş elde edebilir.

Buna ek olarak, yakıt tüketimini daha da azaltmak üzere bir dizi donanım yükseltmesi uygulanmıştır.

En yüksek yakıt verimliliğine sahip motorlarımız 

Motor serimiz performanstan ödün vermeden yakıt tasarrufu sağlayacak şekilde titizlikle geliştirilmiştir. Yanma odası geometrisini optimize ettik. Merkezi olarak konumlandırılmış dikey birim enjektörleri tasarladık. Gaz-dolum oranını arttırdık…

Teknik başarılarımızı sıralamaya devam edebiliriz. Ancak bu yeniliklerle ilgili en önemli husus, kârlılığınız üzerinde yaratacakları farktır. Ayrıca, çevreye etkiniz üzerinde de büyük bir fark yaratırlar.

Motorlarımızı tanıyın

I-Shift – basit, güvenilir ve yüksek yakıt verimliliği 

I-Shift, araç ağırlığını, yolun eğimini, hızı ve ivmeyi takip ederek ve gerekli yanıtları vererek performansı ve verimliliği en üst düzeye çıkarır. Bir Volvo dizel motorla birlikte kullanıldığında I-Shift, yakıt tüketimini manuel bir şanzımana kıyasla azaltır. 

I-Shift'e merhaba deyin

I-See – yakıt faturalarınızın erimesini izleyin

Siz aracı kullanırken, I-See hızı ve vites değişimlerini en yakıt verimli şekilde yönetmek için yol eğimi bilgilerini kullanır. Sistem kamyonun kinetik enerjisinden yararlanarak yakıt tüketiminizi %5'e kadar azaltabilir. En çok tasarruf hafif yokuşlarda yapılsa da I-See hemen her türlü yokuşta yakıt tasarrufu sağlar.

Tekerleklerinizi hizalayın ve tasarrufunuzu arttırın 

Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslar üzerinde doğru basınca sahip doğru lastikleri kullanarak yakıt tüketimini azaltabilirsiniz. Avrupa'da yürüttüğümüz çalışmalar her üç kamyondan ikisinin aks ve tekerlek hizalamasının yanlış olduğunu göstermektedir. Dolayısıyla, çok az bir çabayla büyük tasarruflar elde edilebilir.

Yakıt Önerisi – sürekli tasarruf

Yakıt hedeflerinizi sürekli olarak tutturun. Verimliliğiniz arttıkça yakıt maliyetleriniz düşecektir. Yakıt Önerisi hizmetine abone olun; kişisel bir yakıt danışmanınız olacak. Yakıt koçunuzun düzenli analizleri, uzman rehberliği ve uygulamalı desteği sayesinde kısa sürede yakıt tasarrufu elde etmeye başlar ve tasarrufunuzu her yıl daha da arttırırsınız.

Bilgiye dayalı gücü keşfedin

Dynafleet ve sürücü eğitimiyle birlikte %7'ye kadar yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz.

Dynafleet – yakıt verimliliğinizi takip edin 

Akıllı filo yönetim sistemimizle tanışın. Kamyonlarınızın ve sürücülerinizin performansını gerçek zamanlı olarak takip edin, otomatik olarak oluşturulan yakıt verimliliği sıralamalarını görüntüleyin. Ardından, karşılaştırmalar yapın, eğilimleri belirleyin ve kârlılığı arttıran, yakıt tasarrufu sağlayan değişiklikleri uygulamaya koyun.

Dynafleet'i keşfedin >

Sürücü eğitimi – küçük değişiklikler, büyük tasarruflar 

Verimli Sürüş kursumuz her bir damla yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Volvo Trucks Sürücü Eğitimi programımızın bir parçası olan bu kanıtlanmış sistematik yaklaşım, yakıt verimli sürüş modelleri oluşturur, sürdürülebilir, uzun vadeli tasarruflar sağlar ve Dynafleet raporlarıyla birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları verir.

Volvo sürücü eğitimi >

İLK ADIMI DOĞRU ATIN

Yakıt ekonomisinde başarı, en baştan itibaren doğru adımları atmaktan geçer. Bayiniz yakıt tasarrufu alanında uzmandır. İsterseniz size de yardımcı olabilirler.