Volvo Trucks

Türkiye

En akıllı şanzımanımız

I-SHIFT DUAL CLUTCH KARŞINIZDA

Yeni bir sürüş yöntemi

I-Shift Dual Clutch dünyanın ağır yük kamyonlarına yönelik ilk çift debriyajlı şanzımanı olup, gerçekten akıcı ve dinamik bir hızlanma sunar. Yarış dünyasında kullanılan şanzımanlardan ilham alınarak geliştirilen I-Shift Dual Clutch saniyenin küçücük bir kısmında vites değiştirebilir. Düzenli bir güç akışı sunarak sürüş şeklinizi baştan aşağı dönüştürür ve üretkenliğinizi arttırır.

I-Shift Dual Clutch'ın çalışması

Sürücü konforu ve güvenliği

İşlerinizde yüksek performansa ve sık vites değiştirmeye ihtiyaç duyduğunuzda, I-Shift Dual Clutch'ı tercih edin. Rakipsiz bir sürücü konforu sağlar. Sürekli tork sunar, bu nedenle bir virajın ortasında kendinizden emin bir şekilde vites değiştirebilirsiniz. Ve güç tekerleklere kesintisiz bir şekilde aktarılır, yani kaygan yüzeylerde yol tutuşu kaybetme veya saplanıp kalma riski minimum seviyededir. Yokuş aşağı giderken vites küçülterek motor freni yapıldığında dahi, güçlü ve güvenli bir sürüş gerçekleştirileceğinden emin olabilirsiniz. I-Shift Dual Clutch 500 ve 540 hp D13C motorlarımızla birlikte sunulmaktadır.

Dual clutch neler katar?

Çift debriyajlı şanzıman, mevcut viteste sürüş halindeyken bir sonraki vitesi önceden seçebilir. Böylece bir debriyaj devredeyken diğeri rölantidedir. İki giriş şaftı ve dişli çarklar ile seçici elemanların mükemmel şekilde düzenlenmiş olması sayesinde, aynı anda iki vites seçilebilir. Sonuç mu? Güç aktarımında herhangi bir kesinti olmaksızın saniyenin küçücük bir kısmında gerçekleştirilen vites değiştirme.

DİREKSİYONA GEÇİN

I-Shift ve I-Shift Dual Clutch'la ilgileniyor musunuz? Daha fazla bilgi için yerel Volvo Trucks bayiniz ile iletişime geçin.