Volvo Trucks

Türkiye

Yola bakan ekstra gözler

SÜRÜCÜ DESTEK SİSTEMLERİ 

İlk olarak şimdiye kadarki en güvenli Volvo kamyonu tasarladık. Ardından, size, kamyonunuza ve diğer yol kullanıcılarına şimdiye kadarki en iyi korumayı sağlamak için öncü Sürücü Destek Sistemlerini geliştirdik.

Adaptif Hız Sabitleyici ve Acil Durum Fren Destekli Çarpışma Uyarısı

Yoğun trafikte, radar ve kamera tabanlı Adaptif Hız Sabitleyici, gazı ve tüm kullanılabilir frenleri kontrol ederek öndeki araç ile güvenli bir mesafeyi korumanıza yardımcı olur. Çarpışma riski mevcutsa sezgisel Çarpışma Uyarısı sistemimiz ön camınıza bir ışık yansıtarak sizi uyarır. Ayrıca, Acil Durum Freni otomatik olarak devreye girerek ciddi yaralanma riskini önemli ölçüde azaltır.

LKS (Lane Keeping Support, Şerit Koruma Desteği) 

Şeritten çıkmak çok sayıda ciddi kazaya yol açmaktadır. Bize sorarsanız, çok fazla kazaya. LKS (Lane Keeping Support, Şerit Koruma Desteği), kamerayla yol işaretlerini takip eder ve yanlışlıkla şeritten çıkarsanız sizi uyarır.

DAS (Driver Alert Support, Sürücü Uyarı Desteği) 

Sürücü Uyarı Desteği, sürüş davranışınızı takip eden akıllı bir sistemdir. Normalin dışına çıkar ve yorgunluğa işaret ederse, bir sinyal ve ekrandaki bir mesaj sizi uyararak mola vermenizi tavsiye eder.

LCS (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği)

LCS (Lane Changing Support, Şerit Değiştirme Desteği) etkinleştirildiğinde radar teknolojisiyle tarama yaparak yolcu tarafınızdaki kör noktada başka yol kullanıcıları olup olmadığını tespit eder. Şerit değiştirmek güvenli değilse bir uyarı sesiyle uyarılırsınız ve yolcu tarafındaki aynanın yanında yanıp sönen bir simge görünür.

Elektronik Stabilite Programı 

Volvo'nun Elektronik Stabilite Programı (ESP) kayma ve devrilme riskini etkili bir biçimde azaltır. Riskli durumlarda anında devreye girerek motor gücünü azaltır ve kamyonun ve treylerin her bir tekerleğine ayrı ayrı fren uygular. ESP artık çoğu kamyon spesifikasyonunda, hem çekicilerde hem de şasi kamyonlarda kullanılabilir.

Kombine Fren 

Volvo FH'ın Kombine Freni dönüşler sırasında veya kaygan yollarda yokuş aşağı sürüş sırasında devreye girerek makaslama riskini azaltır. Treylere darbeli fren uygulayarak çalışır ve araç kombinasyonu gerilir. Kombine Frenin 50 km/s hızın üzerindeki riskli durumlarda otomatik olarak devreye girmesini seçebilirsiniz. Kombine Fren şasi kamyonlar ve çekiciler için mevcuttur.

GÜVENLİK YÜKSELTMESİ Mİ ARIYORSUNUZ?

Yedi Sürücü Destek Sistemimizin tanıtımı için Yerel Volvo Trucks bayinizi ziyaret edin.