Volvo Trucks

Türkiye

Neden Elektromobilite?

Volvo Trucks, kasaba ve şehirlerde yaşayan, çalışan ve buraları ziyaret eden herkes için daha iyi bir günlük yaşam istiyor. Şehirler ile birlikte, zorluklar da her geçen gün daha fazla büyüyor. Neyse ki, ufukta görebildiğimiz çeşitli yenilikler ve gelişimler bulunuyor ve tüm bunlara her geçen gün daha da yaklaşıyor olmak bizleri mutlu ediyor.

Sürdürülebilir taşımacılığa geçişte elektromobilite önemli bir rol oynamaktadır. Elektrikli kamyonlar artık şehirler ve işletmeler için bir gerçeklik ve uygulanabilir bir ticari çözüm haline geliyor.

Daha sessiz şehirler
Gürültü hem insanlar hem de çevre için zorlayıcı olabilir. Elektrikli kamyonlar gürültü seviyelerini ve kirliliğini önemli ölçüde azaltmayı mümkün hale getirir.

Temiz şehir havası
Elektromobilite, Volvo Trucks’ın sıfır emisyon vizyonuna doğru ilerlemesinin önemli bir parçasıdır. Bu sebeple, dünyanın dört bir yanında aktif hava kalitesini iyileştirmek isteyen şehirlerle birlikte çalışmaktadır.

Daha iyi trafik akışı
Daha sessiz kamyonlar, sabah erken veya gece geç saatler gibi insan ve araç trafiğinin yoğun olmadığı saatlerde çok çeşitli görevlerin gerçekleştirilmesini sağlayabilir. Bu durum, yoğun trafik saatlerinde yollardaki yükü azaltabilir.

Daha iyi bir gün
Elektrikli kamyonlar sürücüler için hayatı kolaylaştırmaktadır. Sıfır egzoz emisyonları ile birlikte daha sessiz bir sürüş, hem araç içinde hem de dışında önemli ölçüde geliştirilmiş bir çalışma ortamı elde edilmesini sağlar. Ve bir elektrikli kamyon sürücüsüne, tam güç ve tork sağlarken, aktarma tahrikinden kaynaklanan titreşimleri önemli ölçüde düşürdüğü için, aynı zamanda hoş bir sürüş deneyimi sunar.

RELATED NEWS

Latest Press Release