AKILLI YÜRÜYEN AKSAM ARTIK DAHA DA AKILLI


Kamyonunuzu yaparken, I-Shift yazılımınızı belirli bir taşımacılık uygulaması için optimize ettik. O zamandan beri taşımacılık görevleriniz değişti mi? Ya da I-Shift yazılımı dışında ihtiyaçlarınıza tam olarak uyan ikinci el bir kamyon mu buldunuz?

Endişe etmeyin. I-Shift yazılımınızı ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde yükseltebiliriz. Üretkenliği geliştirecek, yakıttan tasarruf edecek ve yürüyen aksam bileşenlerindeki aşınmayı azaltacaksınız.

I-Shift yükseltmesi ile yakıt tasarrufu yapın

Özelleştirilmiş yazılımın faydaları

Taşımacılık işine kusursuz bir şekilde uyarlanmış I-Shift yazılımı yalnızca yürüyen aksam performansını geliştirmekle kalmaz. Aynı zamanda işletmenizin performansını da arttırır.

En iyi yakıt tasarrufunu elde ederken hızı koruma konusunda daha iyi bir denge deneyimleyeceksiniz. Kârlılığa baktığınızda daha yüksek üretkenlik göreceksiniz ve bunun yanında güvenli ve rahat sürüş elde edeceksiniz.

I-Shift yazılım programını yükseltmek kolaydır

NASIL YÜKSELTEBİLİRİM?

I-Shift'inizi optimize etmek için gereken tek şey Volvo bayinizi ziyaret etmeniz. Burada I-Shift yazılımınızı taşımacılık işlerinize uyacak şekilde yükseltiyoruz. Yazılım motorunuzun egzoz emisyon sertifikalarına ve I-Shift donanımınızın sürümüne eşleştirilir.

Yükseltmenin faydalarından bazıları aşağıda verilmiştir:

  • Geliştirilmiş performans
  • Daha az yakıt tüketimi
  • Daha konforlu sürüş
  • Yürüyen aksam bileşenlerinde daha az aşınma

Hangi yazılımı seçmeliyim?


Hangi yazılım paketi taşımacılık işinize uyuyor? Aşağıda mevcut paketlere genel bir bakış bulabilirsiniz. I-Shift'in eski sürümleri için bazı yazılım paketlerinin birleştirildiğini unutmayın.

Yükseltme için I-Shift temel programı

TEMEL (TP-BAS)

Bu, I-Shift ile birlikte temin edilen standart yazılım paketidir. Paket tam bir sürüş için şanzımanın temel fonksiyonlarını içerir.

Yükseltme için I-Shift dağıtım programı

DAĞITIM (TP-DIST)

Şanzımanın fonksiyonunu, dağıtım segmentine özgü koşullara adapte eder. Yazılım paketi, kalkışta, dar alanlardaki manevralarda ve düşük hızdaki sürüşte manevra yeteneğini arttıran fonksiyonlar içerir.

Yükseltme için I-Shift inşaat programı

İNŞAAT (TP-CON)

İnşaat segmentine özgü koşullara uygun fonksiyonlar. Zorlu yol koşullarının üstesinden gelmek ve kalkışta, dar alanlardaki manevralarda ve düşük hızdaki sürüşte manevra yeteneğini arttırmak için tasarlanmıştır.

Yükseltme için I-Shift uzun yol taşımacılığı programı

UZUN YOL TAŞIMACILIĞI (TP-LONG)

Yakıt tüketimini en aza indiren akıllı fonksiyonlar içerir. Bu yazılım paketi yakıt ekonomisine büyük önem verilen uzun yol operasyonları için idealdir. Bu paket bazı I-Shift sürümlerinde I-Roll fonksiyonunu içerir.

Yükseltme için I-Shift ağır yük taşımacılığı programı

AĞIR YÜK TAŞIMACILIĞI (TP-HD)

Yüksek toplam katar ağırlıklarına (>85 ton) sahip ağır yük taşımacılığı için I-Shift'i optimize eder. Toplam katar ağırlığı ne kadar olursa olsun, sürücü her zaman ağır yük modunu seçerek veya devre dışı bırakarak ve uzun yol modunu etkinleştirerek sürüşü optimize edebilir. Yazılım paketindeki fonksiyonlar birden fazla treyler çeken kamyonlar için de avantajlar sunar.

Yükseltme için I-Shift karınca vitesi programı

KARINCA VİTESLERİ

Karınca vitesli I-Shift fonksiyonunu belirli ihtiyaçlara göre uyarlar. Yazılım paketleri ultra alçak karınca vites ve çok hızlı geri vitesler gibi fonksiyonlar içerir. Paketler yalnızca karınca vitesli I-Shift donanımına sahip kamyonlar için mevcuttur.

Yazılım programı özellikleri


Hangi özellikler taşımacılık işinize uyar? I-Shift yazılım paketlerinin en önemli özelliklerinden bazıları burada verilmiştir. Tüm özellikleri ve her paketin tüm içeriğini görmek için lütfen Volvo servisinizle iletişime geçin ve kendi I-Shift versiyonunuza yönelik bilgi sayfasını isteyin.

I-Shift yazılım programı yükseltmesi

ROKETLEME DAHİL GELİŞMİŞ VİTES SEÇİMİ AYARI

Bu hem otomatik olarak seçilen başlangıç vitesinin hem de Otomatik moddaki sürüş vitesinin vites kolundaki artı/eksi düğmesini etkinleştirerek ayarlanabilmesine olanak tanır.

Ayrıca araç (örneğin trafikte sıkıştığında) rölantideyse veya çok yavaş gidiyorsa hız ayarını kolaylaştıran bir fonksiyon da vardır. Vites yükseltme işlemlerinden önce motor hızı otomatik olarak arttığından vitesler yukarı doğru da değiştirilebilir.

Roketleme fonksiyonu, aracın hızlanmasını maksimum düzeye çıkarmak için vites değiştirme stratejisini değiştirerek maksimum hızlanmaya yönelik vitesi seçer.

Kötü yollar için I-Shift yazılım programı yükseltmesi

GELİŞTİRİLMİŞ PERFORMANS – ZORLU YOLLAR İÇİN

Bu opsiyonel paket, inşaat ve kereste taşımacılığı alanındaki spesifik koşullara özel olarak adapte edilmiştir.

P+ Performans modu vites değişimlerini ve vites seçimini kötü sürüş yüzeylerine ve yokuşlu alanlara adapte eden çeşitli fonksiyonlar içerir. Ayrıca kötü sürüş koşullarında kalkış yapmayı kolaylaştıran fonksiyonlar içerir.

Bu özellik herhangi bir sorun yaşamadan Ağır Yük Taşımacılığı programıyla (TP-HD) birleştirilebilir. AVO-ENH fonksiyonları yalnızca HD-modu etkin olmadığında ve Güç modu seçili olduğunda etkin olacaktır.

I-See yükseltmesine sahip I-Shift yazılımı

I-SEE

I-See sürüş yaptığınız yokuşları hatırlamakla kalmaz. Aynı zamanda eğimleri de önceden bilir.

Bunu, I-See kullanan tüm kamyonlardan alınan verilere erişerek yapar. Bu bilgiler bir veri tabanında saklanır. Bir güzergâhtan herhangi bir kamyon geçer geçmez, Telematik Ağ Geçidi iletişim birimi sayesinde diğer tüm kamyonlar güzergâhın coğrafi özellikleri hakkındaki bilgileri kullanabilir. I-See kullanarak yüzde 5'e kadar yakıt tasarrufu yapılabilir.

Yazılım kitleri yalnızca aksesuar kitleri olarak satılır ve I-Cruise (Akıllı Hız Sabitleyici) ile kombine edilmelidir.

Ağır yük kamyonları için I-Shift yazılımı yükseltmesi

AĞIR YÜK GCW KONTROLÜ

(Yalnızca belirli motor/şanzıman kombinasyonlarıyla mevcuttur.)

Vites seçimini yüksek toplam katar ağırlıklarına (85 t < GCW ≤ 180 t) uygun hale getirir. Bu fonksiyon, ağır yük taşımacılığı segmentinde sürüş kolaylığını ve yakıt ekonomisini arttırır.

HD modunda birinci vites başlangıç vitesi olarak kullanılır ve vites seçimi daha yüksek toplam katar ağırlıklarına göre adapte edilir. Diğer özelliklerin yanında TP-HD fonksiyonu, başlangıç vitesini toplam katar ağırlığına göre seçerek debriyajı korur.

Tüm vites aralığı kullanılır ve tork ile sürüş konforunu korumak için yüksek devirlerde vitesler sürekli değiştirilir.

Geliştirilmiş vites değiştirme ile I-Shift yazılım yükseltmesi

GELİŞTİRİLMİŞ VİTES DEĞİŞTİRME FONKSİYONU

(Tam işlevsellik EBS-MED gerektirir.)

EBS (Elektronik Kontrollü Fren Sistemi ile Disk Frenleri, EBS-STD / EBS-MED) ve ECS (Elektronik Kontrollü Süspansiyon, SUSPL-EC) ile etkileşim kurarak hem çalıştırma hem de manevra yapma işlemleri kolaylaştırılır.

Bu fren modu, motorun yüksek devirlerde çalışması için uygun vitesi otomatik olarak seçerek VEB/VEB+/retarder frenleme etkilerini maksimum düzeye çıkarır. Bu fonksiyon, fren modunda vites değiştirirken motor freninin yerini tutar.

I-Shift pto fonksiyonu yazılım yükseltmesi

GELİŞTİRİLMİŞ PTO FONKSİYONLARI

PTO kullanımına yardımcı olan çeşitli fonksiyonlardır. I-Shift’in PTO fonksiyonları Otomatik Boşa Alma, Geri Vites Engelleme gibi özelliklerin ve ayırıcı kutusu bağlantısının etkinleştirilebilmesine olanak tanır.

Akıllı hız sabitleyiciye yönelik I-Shift yazılım yükseltmesi

AKILLI HIZ SABİTLEYİCİ

Seyir hızını optimize eder ve örneğin hafif aşağı yokuşlarda, trafik durumları izin verdiğinde yardımcı fren etkisini sınırlandırır.

I-Roll'a yönelik I-Shift yazılım yükseltmesi

I-ROLL

Yakıt tasarrufu sağlayan boşta ilerleme işlevi. I-Roll, motor gücüne ya da motor frenine ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda, örneğin düz yollarda sürüş yaparken kullanılır.

Kalkış kontrolüne yönelik I-Shift yazılım yükseltmesi

KALKIŞ KONTROLÜ

EBS ile birlikte çalışır ve kalkışta ve dar alanda manevra yaparken yardımcı olan fren fonksiyonlarını otomatik olarak etkinleştirir.

Yerel bayinizi bulun

Bizi arayın

Yerel Volvo Trucks bayinizle iletişime geçerek tüm teknik özellikleri ve tüm teklif detaylarını keşfedin.

Yerel bayinizi bulun