Yollarda neler olup bittiğini, kazaların neye benzediğini biliyoruz. Bu nedenle ürünlerimize yasalar tarafından zorunlu tutulan testlere ilaveten başka testler de uyguluyoruz.

Carl Johan Almqvist

Trafik ve Ürün Güvenlik Direktörü, Volvo Trucks

Dünyanın en zorlu güvenlik testinden geçiyoruz

Dünyanın en zorlu güvenlik testinden geçiyoruz

İç Mekân

Volvo FH - Güvenlik

Gece moduyla sürücüler, ön panoda bulunan gerekli olmayan tüm ışıkları bir düğmeye basarak anında kapatabilir. Bu sayede, sürücünün görüş alanında daha az göz alıcı ışık olur, ön camda ve yan aynalarda dikkat dağıtan yansımalar azaltılabilir. Bu mod, en çok gece sürüş yapan uzun yol sürücüleri için ve zorlu hava koşullarında, karmaşık ortamlarda geri giderken veya manevra yaparken (ör. treyler takarken veya çıkartırken) kullanılabilir.

Volvo FH - Acil Çıkış

GÜVENLİK ÇIKIŞI

Renkli camlı sunroof kabin içindeki ferah ve aydınlık hissini daha da artırmaktadır. Ayrıca, acil çıkış olarak da kullanılabilir. Bir güneşliğe ve sinekliğe sahip olmakla birlikte, elektronik kontrol seçeneği de mevcuttur.

Volvo FH - Emniyet Kemeri

EMNİYET KEMERİ

Kamyonların karıştığı tüm ölümlü kazaların neredeyse yarısı, emniyet kemerinin kullanılmasıyla önlenebilir.

Dış Mekân

Volvo FH - Ön Alt Koruma Sistemi

Ön Alt Koruma Sistemi

Kamyonun altına doğru geri çekilerek çarpışma kuvvetinin bir kısmını emer. Artık, daha hafif ve daha güçlü malzemelerden üretildiği için yüksek hızlarda bile etkilidir.

Volvo FH - Dış Aydınlatma

Aydınlatma

Ön konum lambaları, gündüz kullanım farlarıyla bir araya getirilmiştir. Böylece artık sadece bu ünite ile akıllı aydınlatma kabiliyetini kompakt bir paketle elde edebilirsiniz.

Volvo FH - Aynalar ve Camlar

Aynalar ve görüş

Sürücülere gerçek 360 derecelik görüş imkanı sağlamak için bir dizi akıllı özellik tasarlanmıştır. Ancak yine de Volvo FH'in büyük boyutlu camları ve aynaları tek başına bile müthiş bir görüş açısı sunmaktadır.

AKTİF GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Bırakın kamyonunuz size yardımcı olsun. Volvo Trucks'ın aktif güvenlik sistemlerine kısaca göz atın.

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul