HIZINIZI KORUYUN. YAKITTAN TASARRUF EDİN

Yakıt tasarrufu yaparken hızı korumak zordur. Her gün bir yandan maliyetlerinizi kontrol altında tutup bir yandan da zamanında teslimat yapmaya çalışırken karşılaştığınız güçlükleri anlıyoruz. İşte bu yüzden yakıt verimliliği daha yüksek, gelişmiş performans sunan benzersiz bir güç aktarma sistemi geliştirdik.

Kararlarınıza yön veren etkenlerden birinin kârlılığınız olduğunu biliyoruz. Ortalama hızınızı artırarak üretkenliğinizi geliştirebilirsiniz. Bu, müşterilerinizin üretkenliğini de geliştirir. Aynı zamanda yakıt tasarrufu yapar ve çevre üzerindeki etkilerinizi azaltabilirsiniz.

Kolay görünüyor, değil mi?

Volvo FH - Şimdi yakıt tasarrufu yapın

Uzmanına Sorun - Yakıt Tasarrufuna hemen başlayın

Uzmanına Sorun - Test Sürüşü Yapın

Uzmanına Sorun - Test Sürüşü Yapın

PERFORMANS VE YAKIT EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLER

Volvo FH - I-Shift Dual Clutch

I-SHIFT DUAL CLUTCH – BENZERSİZ ŞANZIMAN

İki şanzıman bir arada; güç aktarımı veya torkta kesinti yok. Daha yüksek ortalama hız. Üstelik daha düşük bir yakıt tüketimi.

Benzersiz I-Shift Dual Clutch şanzıman her zamankinden daha düzgün ve konforlu bir sürüş sunmaktadır. Kesintisiz vites değiştirme kamyonun performansını artırır. Ayrıca, düzenli bir güç akışı sunarak sürüş şeklinizi baştan aşağı dönüştürür ve üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olur.

Volvo FH - I-Shift Crawler Gear

DAHA İYİ KALKIŞ KABİLİYETİ

I-Shift Crawler Gear, ağır nakliyat ve inşaat işleri için geliştirilmiştir. Daha hızlı bir arka aks oranı çok daha düşük devirlerde seyir hızını koruyabilmenize olanak sunmaktadır. Ayrıca, daha düşük devirlerde yakıt tasarrufu elde edebilmenizi sağlamaktadır. Aracın 325 tona kadar yük taşıdığı çok zorlu koşullarda bile, park halindeyken kalkış yapmanız çok daha kolaydır.

Volvo FH - Volvo D13 Euro-6 motor

DAHA AZ YAKIT. DAHA FAZLA GÜÇ.

Her zamankinden daha etkili. Sürüş kolaylığı ve yakıt ekonomisi arasındaki mükemmel denge.

Yeni bütünleşik aktarma sisteminde gelişmiş bir Euro 6 motor ve Volvo'nun benzersiz I-Shift şanzımanı bulunmaktadır. D13 420 ve 460 hp versiyonlarındaki sıkıştırma oranı artırılmıştır. Ayrıca, D13 motorun 500 ve 540 hp varyantlarında yeni optimize turboşarj bulunmaktadır.

Volvo FH'te olduğu gibi, motor ve şanzımandaki birkaç geliştirme, performans ve yakıtta önemli iyileşmelere sebep olmuştur.

Volvo FH - Altın Oran

ALTIN ORAN

Altın oran ile kastettiğimiz nedir? İşin sırrı arka akslarda gizlidir. Arka akslar gücü motordan aracın tekerleklerine aktaran etkili bir zincirin son halkasıdır.

Arka aksta uzun yol taşımacılığı için doğru oran kullanıldığında, D13 motor ve I-Shift Dual Clutch ile mükemmel bir uyum içinde çalışır. Sonuç mu? Daha düşük devirler, daha konforlu bir sürüş, ve daha yüksek yakıt verimliliğidir.

Volvo FH - İnsan Faktörü

İNSAN FAKTÖRÜ

Yeni teknolojiler elbette yakıt verimliliğini ve güvenliği geliştirmektedir. Ancak, tüm diğer faktörlerden daha önemli olan bir faktör vardır ki o da sürücü, yani insan faktörüdür.

Eğitimlerimiz sürücülerin yeteneklerini geliştirecek şekilde tasarlanmıştır. Daha güvenli sürücüler, daha verimli sürücüler, sürücü Eğitimi ve gelişmiş yakıt ekonomisi gibi eğitimlerimiz sadece bu konuya odaklanmaktadır. Her sektörde olduğu gibi, insana yatırım tüm taşımacılık şirketleri için de kârlı bir yatırımdır.

Dynafleet Yakıt ve Çevreyi kullanarak bu yatırımı koçlukla birleştirmek, hem işiniz hem de sizin için daha kârlı bir geleceğe doğru atılmış olumlu bir adımdır.

Volvo FH - I-Cruise

I-CRUISE Akıllı hız sabitleyici

I-Cruise hızınızı yakıt tüketimini düşük tutacak şekilde ayarlamaktadır. Bu yalnızca yüksek bir ortalama hızı koruyarak üretkenliğinizi artırmakla kalmaz, aynı zamanda sürüşün daha güvenli ve konforlu olmasına da katkıda bulunur.

Volvo FH - I-See

SİZ UNUTURSANIZ I-SEE HATIRLAR

Hangi rotada en az yakıt harcanır? I-See bütün tepeleri ezberleyerek, merkezi bir veritabanında saklamaktadır. Üstelik, filonuzdaki diğer kamyonlar da bu bilgileri ücretsiz olarak kullanabilmektedir. Harita veya GPS'e gerek duyulmadan, bu bilgiler ile kamyonun yokuşlara otomatik olarak tepki vererek gereksiz vites değişimlerinden kaçınmasına olanak sunmaktadır.

I-Cruise ile I-See'yi bir arada kullandığınızda sadık bir yakıt tasarrufu ortağına kavuşmuş olabilirsiniz.

Volvo FH - Lastik Basıncı

BASINCI KONTROL EDİN

Lastik basıncının kârlılığınız üzerinde yaratabileceği etkiyi hafife almayın. Doğru şekilde hizalanmış tekerlekler ve akslarla birlikte doğru bir lastik basıncına sahip olmanız, uzun vadede yakıt ve para tasarrufu sağlamanıza çok yardımcı olabilir.

Volvo FH - Motor Kapama

KULLANILMIYORSA KAPATIN

Küçük değişiklikler büyük farklar yaratabilir. Motorun güç verdiği parçalar kullanıldıkları sırada yakıt tüketmektedir. Hava kompresörleri, direksiyon servo pompası, hatta motorun kendisi bile. Kullanılmadıkları zaman bunları kapatarak hem yakıt hem de para tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Volvo FH - Lastikler

Enerji tasarrufu lastikleri

Lastiklerimiz kamyonlarınızın en yüksek performansı göstermesini sağlamaktadır. Örneğin, 315/70 R22.5 lastikler özel olarak uzun yol taşımacılığı için tasarlanmıştır. Yaptığınız işe uygun olan bileşenleri kullanmanız yakıt tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir.

Volvo FH - Rüzgarlık Paketi

RÜZGAR DİRENCİNİ EN AZA İNDİRİN

Düzgün yüzeyli gövde yakıt tüketimini düşük tutmaktadır. Rüzgar tüneli testlerinin yardımıyla rüzgar deflektörlerimizi daha da geliştirdik.

Sonuç mu?

Önemli ölçüdeki, daha düşük yakıt tüketimi ile daha da heyecanlandık.

Volvo FH - Tandem Sürüş Aks Kaldırma

ÇEKİŞ AKSINI KALDIRIN

Daha dar dönüş açısı, maksimum çekiş, daha düşük yakıt tüketimi.

Tandem Sürüş Aks Kaldırma, 6x4 veya 8x4 konfigürasyonlarına yönelik benzersiz bir özelliktir. Dört tekerlekten çekişin çekiş gücü ve yük kapasitesi ile, iki tekerlekten çekişin sürüş kolaylığı ve verimliliğini bir araya getirmektedir.

Kamyonun yükü olmadığı zaman, aksı devreden çıkarmak ve yükseltmek için tek bir düğmeye basmanız yeterlidir. Kamyon tekrar yüklenir yüklenmez çekiş aksı otomatik olarak alçalıp, devreye girebilir. Böylece maksimum çekiş ve sürüş kolaylığı elde edilmiş olur. Ayrıca, çekiş aksını gerekli olmadığında devreden çıkararak, yakıt tüketiminizi %4'e kadar azaltabilirsiniz.

Volvo FH - Servis Planlama

PLANLANMAMIŞ DURAKLAMA YOK

Sözümüz: Maksimum işletim süresi. Çığır açan servis planlamamız kamyonlarınız ile servis arasında uzaktan bağlantı kurmaktadır. Doğru önleyici bakım ile yakıt tasarrufu ve kamyonlarınızın sürekli yolda olmasını sağlayabilirsiniz.

Volvo FH - Dynafleet Yakıt ve Çevre

DYNAFLEET İLE YAKIT TASARRUF EDİN

Ne kadar yakıt verimli olabilirsiniz? Dynafleet Yakıt ve Çevre ile kamyonlarınızın ve sürücülerinizin gerçek performansını takip edebilirsiniz.

Yakıt verimliliği skoru sürücülerinizin performansını artırmaya yardımcı olurken, kârlılığınızı da artırır.

Volvo FH - Yazılım Paketleri

I-SHIFT'İNİZİ NASIL İSTERSİNİZ?

Sürüş koşullarınıza uygun çeşitli yazılım paketleri ile I-Shift'in işinize yardımcı olmasına izin verin. Uzun yol taşımacılığı ve yakıt ekonomisi seyir hızlarını optimize ederek, otoyolda verimli sürüş elde etmenize yardımcı olur.

Nasıl çalışıyor?

Yamaç paraşütü gösterisinin yapılabilmesine olanak tanıyan teknik özellikleri keşfedebilirsiniz. İşin sırrı aslında, hem daha az yakıt tüketip hem de kesintisiz bir performans sağlayan benzersiz güç aktarma sisteminin yardımıyla yüksek bir ortalama hızı korumakta.

Volvo Trucks Öyküleri

I-Shift Dual Clutch İtalyan nakliye şirketi Sartori'nin zorlu dağ yollarında yakıt tasarrufu yapmasına nasıl yardımcı oluyor?

Nakliye sektöründeki bir aile şirketi olan Sartori Trasporti, İtalya'nın dağlık kuzey bölgelerinde, yüksek performansı düşük yakıt tüketimiyle birleştiren araçlara ihtiyaç duyuyor. I-Shift Dual Clutch'a sahip Volvo FH ile mükemmel çözümü bulmuş ...

Bir şirket olarak varlığımızı devam ettirmemiz düşük yakıt tüketimine, eğitimli sürücülere ve yüksek performanslı kamyonlara bağlı

Sürücü eğitimi, özel teşvikler ve en yeni kamyonlar ile teknolojiye yatırım yoluyla Polonya'daki nakliye firması Jastim, yakıt tüketimini daha önce mümkün olmadığı düşünülen seviyelere düşürdü....