Rakipsiz yol tutuş

Yeniden geliştirilen yapılar, yeniden tasarlanan direksiyon, kamyon sektöründe çığır açan şasi özellikleri. Yeni Volvo FH'i tasarlarken yol tutuşunda iyileştirmeler yapmakla yetinmedik. Yol tutuş özelliklerini baştan aşağı dönüştürdük.

Mükemmel kontrol olanağı ve daha zahmetsiz sürüş ile verimliliğinizi, aynı zamanda güvenliğinizi de artırın. Koltuğa yerleşin, emniyet kemerinizi takın ve sportif bir his veren kamyonumuzu sürmenin keyfini çıkarın.

Bir kamyonun yol tutuş özelliklerinin ne kadar iyi olduğu bir viraj içinde 80 km/s hızla giderken karşıdan gelen başka bir kamyonla karşılaştığında ortaya çıkar. Böyle bir durumda, Volvo FH'in içindeyseniz hiçbir sorun yaşamazsınız.

Stefan Axelsson

Yol Tutuş ve Sürüş Müdürü, Volvo Trucks

Volvo FH - Bağımsız Ön Süspansiyon ve Volvo Dinamik Direksiyon

Dünyada ilk

Bağımsız Ön Süspansiyon ve Volvo Dinamik Direksiyon, kamyon sektöründeki iki önemli dönüm noktasıdır. Teknoloji, her hızda denge ve kontrol sunar; ayrıca gelişmiş manevra kabiliyeti sayesinde tek parmağınızla manevra yapmanıza olanak verir. Bu özellikler ağır kamyon yol tutuşunu yepyeni bir seviyeye taşımaktadır.

Daha fazla bilgi edinin
Volvo FH - Geliştirilmiş şasi süspansiyonu ve amortisörler

Her şey optimize edildi

Söz konusu yol tutuş olduğunda küçük değişiklikler bir araya gelerek büyük kazanımlar sağlamaktadır. Volvo FH'te daha güçlü ve daha iyi konumlandırılmış süspansiyon yayları bulunmaktadır. Ayrıca, tümseklerin şasi üzerindeki etkisini en aza indiren yeniden açılandırılmış amortisörler bulunmaktadır. Yaptığımız optimizasyonlar sapma süspansiyonunu %100 oranında iyileştirmiştir. Bu sayede, her türlü yolda sağlam, dengeli ve daha güvenli bir sürüş elde edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinin
Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul