Mükemmel Yol Tutuş

Mükemmel yol tutuş

Diğer hiçbir kamyon Volvo FH kadar gelişmiş bir şasiye sahip değildir. Volvo FH bağımsız ön süspansiyon ve Volvo dinamik direksiyon donanımlarına sahip dünyadaki ilk kamyondur. Kamyon, sahip olduğu donanımlarla düzlüklerde yüksek denge elde ederken, virajlarda binek otomobilleri aratmayan bir yol tutuş sunmaktadır. Bu da benzersiz bir kontrol sağlanmasına yardımcı olur.

Volvo dinamik direksiyon çift ön aksı olan kamyonlarda da mevcuttur ve sürücünün boynundaki, sırtındaki ve omuzlarındaki kasların kasılmalarını büyük ölçüde azaltmaktadır. Ön aks yüklerini 18 tondan 20 tona yükselterek üretkenliğinizi ve esnekliğinizi artırmayı hedefledik. Ayrıca maksimum yerden yüksekliğe ihtiyacınız varsa GRAS-G2 havalı süspansiyonu da artık Volvo FH serisinde bulmanız mümkündür.

Daha fazla bilgi edinin
Ne kadar hafif, o kadar iyi

Ne kadar hafif, o kadar iyi

Birçok kamyon Euro 6 standartlarını karşılayabilmek için aşırı kilo almıştır. Volvo FH ise tam formundadır.

Standart teknik özelliklerden birçoğunu optimize ederek, kamyonlarımızın ağırlığını azalttık. Bu sayede, standart bir 4×2 uzun yol çekicisinin, önceki Euro 5 modelinden en az 100 kilogram daha hafif olmasını sağladık.

Tandem Sürüş Aks Kaldırma

Tandem Sürüş Aks Kaldırma

Volvo FH artık boşaltma yaparken en arkadaki çekiş aksının devreden çıkarılarak yükseltilmesine olanak sağlayan çığır açan yeni bir özellik olan tandem sürüş aks kaldırma ile birlikte sunulmaktadır. Bu özellik tıpkı boşta kalan bir aks gibi davranarak dönüş açısını önemli ölçüde iyileştirir ve yakıt tüketiminizi azaltmanıza yardımcı olur.

Daha fazla bilgi edinin
Beş aks - doğrudan fabrikadan

Beş aks - doğrudan fabrikadan

Ağır yük taşımacılığı yapıyorsanız, 5 akslı bir kamyonun fabrikadan teslim edilmesini tercih edebilirsiniz. Böylece kamyonunuzu daha çabuk alabilir, yeniden yapım maliyetleri ile karşılaşmamış olursunuz. Tam araç tipi onayı olan bir kamyon teslim aldığınız gibi ayrıca tam Volvo garantisinden ve satış sonrası desteğinden de faydalanırsınız. Bu durum uzun vadede işletme maliyetlerinizin azalmasında size yardımcı olur.

Daha fazla bilgi edinin
Daha hızlı gövde montajı

Daha hızlı gövde montajı

Sayısız teknik özellik seçeneği sayesinde, Volvo FH kasa değiştirme dahil her türlü uygulamaya hızlı ve kolay bir şekilde hazırlanabilmektedir. Yeni elektronik üstyapı modülü üstyapıcıların gövde montajını kolaylıkla gerçekleştirmesini sağlarken, Volvo üstyapı talimatları ise ihtiyaç duyulan tüm teknik çizimlere ve kablo şemalarına online erişim imkanı sunmaktadır.

Daha fazla bilgi edinin

Yeni şasi düzeneği

Yeni şasi düzeneği

Çekici Şasisi

1. Akü Kutusu (BBOX-L)
Önceki tasarıma göre 300 milimetre daha ileriye taşınmasıyla birlikte 100–120 litre daha fazla yakıt kapasitesi sağlar.

2. Akü Kutusu (BBOX-EF)
Opsiyonel olarak arkaya, şasi çerçevesinin arasına yerleştirilebilir.

3. AdBlue Deposu
Daha fazla yakıt kapasitesi için şasi üzerinde kabinin arkasına monte edilebilir (ADTP-BC).

4. Hava Üretim Modülatörü
Şasi çerçevesinin arasına yerleştirilerek yakıt deposu gibi şasiye monte donanım için daha fazla alan elde edebilirsiniz.

Kamyon Şasisi

Kamyon Şasisi

1. Serbest Şasi Alanı
Şasi paketi arkaya kaydırılarak vinç bacakları veya diğer donanım için yer açılabilir (FAA10 – yaklaşık 500 milimetre; FAA20 – yaklaşık 600 milimetre).

2. Şasi Üstyapıcı Delik Sırası
Üst delik sırası üstyapıcıya ayrılmıştır. Tüm braketler dirseklidir ve 8 milimetre segmana sahiptir. Perçin kullanılmamıştır.

3. Vinç Hazırlığı
Şasiye fabrikada vinç plakaları monte edilebilir.

4. Havalı arka süspansiyon ve kısa arka uç Yeniden tasarlanan ve öne monte edilen bir denge çubuğu ile arka şasi uzantısı kısaltılabilir; bu özellik inşaat uygulamaları, asfalt dökme arayüzü ve değiştirilebilir kasa (swapbody) uygulamalarında avantaj sağlamaktadır.

Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul