Kamyonlar ve servisler

Hedefimiz kamyonların ve servislerin çevre üzerindeki etkilerini azaltmak. Yakıt verimliliğini artırmaktan, alternatif yakıtlar keşfetmeye kadar her türlü alanda gerçek anlamda ilerleme sağlıyoruz.

Enerji verimliliği
1970'ten beri yakıt tüketimini %40 oranında azalttık. Ancak daha iyisini yapabileceğimizi biliyoruz. Bu nedenle, verimliliği daha da artırmayı hedefliyoruz.

Yakıt yönetimi
Kamyonlarımız yakıt verimlidir. Akıllı yakıt yönetim sistemlerimiz ve sürücü eğitimlerimiz yakıttan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Alternatif yakıtlar
Aynı zamanda Biyo-DME yakıtı kapsamlı olarak test ediyor ve metan gazıyla çalışan dizel motoru sunan ilk kamyon üreticisi olmanın gururunu yaşıyoruz.

Kamyon emisyonları
Euro 6 motorumuz partikül emisyonlarını yarıya indirmekle birlikte, nitrojen oksitlerini neredeyse %80 oranında azaltmıştır.

Malzemeler ve geri dönüşüm
Yeni bir Volvo Trucks marka kamyonda kullanılan malzemelerin yaklaşık üçte biri geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşmaktadır. Ayrıca, kamyonun hizmet ömrünün sonunda malzemelerin %90'a kadarı da geri dönüştürülebilmektedir.

Daha fazla bilgi edinin

Sürdürülebilir operasyonlarımız

Operasyonlarımız

Üretim sürecimizi tamamen sürdürülebilir hale getirme yolunda ilerliyoruz. Ghent, Belçika ve Tuve fabrikalarımız ve İsveç'te bulunan tesislerimiz dünyanın ilk iklime zararsız taşıt fabrikaları olmuştur. Umeå, İsveç'teki boya tesisimiz sektördeki en düşük çözücü emisyonu değerlerine sahiptir. Ayrıca, gün geçtikçe bayilerimiz karbondioksitten arındırılmış bayiliklere dönüşmektedir. Bu çalışma mümkün olduğunca fazla sayıda üretim yöntemimizi, fabrikamızı, taşımacılık uygulamamızı ve bayiliğimizi içine alacak şekilde global olarak hızla yayılmaktadır.

Daha fazla bilgi alın
Uzmanına Sorun

Uzmanına Sorun

Volvo Trucks bayilerimiz, şirketimiz ve temel değerlerimiz hakkında her türlü bilgiye sahiptir. En yakın bayimize uğrayıp sohbet etmeye ne dersiniz?

Bayi bul